Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zasvěcení – duchovní podřízenost?

17. 8. 2009

Četla jsem na Nové Zemi debatu iniciovanou Ataui o zasvěcování; že se člověk zasvěcením do nějakého systému energií zařadí do hierarchie a je navždy duchovně podřízen mistru, který ho zasvětil.

hierarchii nevnímám jako podřízenost nebo nadřazování se - je to prostě pokora a úcta k někomu, kdo v určité oblasti dokázal víc než já.

Můj učitel se třeba nedomluví finsky :-))) což umím na rozdíl od něj zase já, a já se nevyznala v tom do čeho mě zasvětil: tj. vysvětlil a dal poznat a pocítit, abych byla "zasvěcená" a věděla, o co vlastně jde. A protože finštinu by v této inkarnaci nevyužil, věnovala jsem mu s láskou za jeho čas, který mi věnoval s láskou, peníze, aby si mohl pořídit něco, co potřebuje víc a než já bych mu mohla poskytnout.

Svého učitele a svoji cestu nikomu nevnucuju, přistupuju k druhých s pokorou a úctou (pokud mě nevytočí, že :-))))) a pokud se o moji duchovní cestu a přesvědčení nezajímají, necpu jim žádné klíny do hlavy :-)

Co ovšem sleduju a co si mnoho lidí bohužel neuvědomuje, je právě to střídání egregorů jako ponožek. Jako by se lidi předháněli, kdo má kolik a jakých zasvěcení a nedochází jim, že se vlastně energeticky "upisují" k jejich egregoru. Pospíchají, chtějí být "osvícení" a "zasvěcení" a myslí si, že se tím dostanou za vodu a budou vysmátí; většinou však vyhlášení duchovním sférám, že to myslíme vážně (a tím zasvěcení dozajista je), probudí větší či menší očistu a splácení karmických dluhů...

A tak hledají jinde někoho lepšího (ideálně ze zahraničí :-) a nějaké "nové", silnější zasvěcení (které tady ještě nebylo!!!!), a tak stále dokola, dokud nepadnou na zadek a nevrátí se do hmotařského života, nebo dokud nejsou natolik životem skřípnuti, až začnou naprosto seriózně duchovně pracovat v běžném životě a přestanou s duchovní promiskuitou.

Trpělivost, výdrž, pokora, úcta - to se nerado poslouchá, ale platí, že spíše než slova či certifikáty za nás hovoří naše činy a to, co po nás zůstane (zcela stejně jako ve všech ostatních "pozemských" oborech).

(c) Ivana Muková, 2009
http://www.ivanamukova.estranky.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jak to mám já

(Katy, 24. 11. 2009 14:25)

vybrala jsem si konkrétní systém/nechci být konkrétní:D.../a s vřelým srdcem jsem provedla "iniciaci", bylo to smým souhlasem, hlavně to bylo moje toužebné přání již od dětství.Našla jsem svou víru a tím našla sebe sama, svou podstatu.Já s tím prostě souzním,ale chci říct,že každý můžeme souznít s něčím jiným, důležitá je vzájemná tolerance.Cítím, že v budoucnu ani už teď není důležité,jakou má člověk konkrétní víru, co vyznává,poznání roste a všechny tajemství jsou dostupná každému, kdo jen chce.Já s pokorou a radostí přijímám informace co mi přichází intuicí i od druhých lidí,Katy