Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výměnný obchod na NZ

6. 11. 2012

 Napadlo mě oživit Novou Zemi zavedením výměnného obchodu služeb i předmětů, které někdo již nepotřebuje a druhému by dobře posloužily.

Weby, které jsem doposud shlédla, připomínají spíše propagační stránky; lidé uvádějí, co umějí a co mohou nabídnout. Poptávka se vyskytuje spíše výjimečně.

Tak si říkám, že by se naše "Výměnné tržiště" (R v kolečku, než mi to slovní spojení zase jednou někdo ukradne :-))) mohla odvíjet v duchu "něco za něco", kdy bychom uváděli konkrétní věci/pomoc

Potíž také vidím v to, jak se bude určovat hodnota dané věci či služby, aby to fungovalo ke spokojenosti obou stran a nekončilo v duchu "Tak dobrá, já ti tu terapii za růžovou svíčičku udělám" nebo "Dobrá, tak já ti teda to svoje kolo dám, protože právě teď nutně potřebuju bochník chleba pro hladové děti". 

Navíc se mnoho lidí (hlavně z duchovních kruhů) podceňuje a nedoceňuje, což je živná půda pro dravé ryby, které nemají mnoho zábran a preferují vlastní uspokojení - a to i tehdy, hlásají-li pravý opak, tedy spolupráci, ohleduplnost, změnu myšlení a přístupů.

Jaké názory, postřehy a zkušenosti máte Vy?

A jak bychom mohli začít?

Těším se na Vaše komentáře :-) 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář