Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak se nám přibližuje rok 2012... bude konec světa?

21. 2. 2009

O roce 2012 se hovoří stále častěji, a to i v masových médiích. Za tři roky a tři čtvrtě to má nastat! Ona záležitost, o které věděli již dávní prorokové, Mayští astronomové, jasnovidci počínaje Nostradamem a konče kartářkou Emou od sousedů... Trochu mi vrtá hlavou, proč se Nostradamus a spol. ve svých zjeveních nezaobírali třeba rozpadem Sovětského impéria (to snad nebylo pro svět důležité, že přestala hrozit světová válka, která byla schopná z této planety udělat spoušť a vyhubit nejenom celé lidstvo, ale i veškeré tvory?), nebo tím, že se jednoho zářijového dne v druhé polovině 20. století narodí ve středu Evropy Ivanka - ale to jen tak mimochodem.

Ještě něco "mimochodem" - rok 2000
Podobně mimochodem bych do centra vaší ctěné pozornosti vložila otázečku, zda se něco změnilo přelomem tisíciletí, který byl tak obávaně i dychtivě očekáván? Pamatujete? Y2K, nebo jak to bylo, počítačový virus, který měl tu moc vyřadit všechny počítače, protože nebude schopen rozeznat letopočet začínající dvojkou... Vypustí jaderné zbraně, zhroutí se elektrické rozvody, což bude mít katastrofické dopady...
Když jsem se naučila ve škole číst, upoutal mě název akce "Přežijí rok 2000?" Byla to první vlaštovka dnešního ekologického hnutí, která upozorňovala, že hrozí vyhynutí velké spousty živočichů a rostlin... V pubertě jsem si pak přehrávala song od „Kaťáků“ o tom, že „Až se bude psát rok 2006“… A dnes se píše rok 2009, v kterém umřel jeden z jejich členů… To taky byly předpovědi, byť lidové. Ovšem on takový Nostradamus ve své době byl také hodně lidový, žádná autoritativní kapacita.

Videotelefon, nebo webcamera?
Ale když se v duchu vrátíme o deset let nazpátek, nemůžeme nevidět obrovského posunu, který se odehrál. Píši že posun shledávám obrovským, neboť když vývoj za posledních deset let porovnáme s desetiletým vývojem třeba o osmdesátých letech minulého století, nebyl tak rapidní. I když byl rapidnější než vývojový posun třeba v letech padesátých… a i ten byl rapidnější než posun v letech dvacátých. Nejenom úžasný a leckdy neuvěřitelný rozmach elektroniky (taky si z dětství pamatuju, jak byla vize vzdálené budoucnosti takový tzv. videotelefon – a dnes je zcela běžná taková webová kamera přilepená k počítači v obývácích.

Změny v partnerských vztazích
K obrovskému posunu došlo ale i v jiných oblastech, např. v partnerství. Ještě před pouhými deseti, možná i pěti lety byli tzv. singles outsideři, dnes je to životní styl; nebo nemanželské děti či ty z rozvedených rodin si nesly životem punc „emocionálně dysfunkčních“ osob ohrožujících hladký život ctihodného občana; a rozvody a rozpady dlouholetých partnerství? To se přece nedělalo, ohrožovaly se tím nejenom děti (které tím nabíraly emoční dysfunkci, protože pro jejich zdárný vývoj se považovala jedině tzv. úplná rodina, přičemž nevadilo, že tatínek maminku myslí hlava nehlava nebo maminka tatínka ponižuje i před cizími lidmi), ale rozvod ublížil i společenské pověsti toho „hodného“ z páru, který o rozvod požádal. A to nemluvím o tom, že ještě před sto lety (A co to je sto let? To není nějaký daleký středověk, to jsou pouhé dvě generace před námi!) ženy nesměly volit, a pokud něco nezdědily, mohly se živit jedině jako prostitutky nebo služky, jinak musely zůstat s manželem, ať je bil nebo nebil, ať jim voněl nebo nevoněl, ať jimi pohrdal nebo je měl rád.

Tak, a teď přejděme z minulosti rovnou do budoucnosti:

Slunce v bodě "Galaktického rovníku"
O zimním slunovratu 2012 se má Slunce (střed Sluneční soustavy) dostat do zarovnání s galaktickým rovníkem. Galaktický rovník je pomyslná linie rozdělující severní a jižní polokouli pozorované Mléčné dráhy. K tomu dochází díky precesi zemské osy, která se pohybuje o jeden stupeň za 71 a půl roku. Tento cyklický proces posouvá zdánlivou pozici Slunce směrem zpátky po znameních zvěrokruhu. To vede k pozorování (nahlíženo ze Země!), že se Slunce za zimního slunovratu v roce 2012 dostane do "galaktického středu", což se děje jednou za 26 tisíc let. Vzhledem k tomu, že Slunce je široké půl stupně, bude Slunci trvat 36 let, než projde celým galaktickým rovníkem. Galaktický rovník prošel přesně slunovratovými body ekliptiky v květnu 1998.
(Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Galactic_Alignment)

Otázkou zůstává: Nemůže to být tak, že Mayský kalendář (vytvořený hooodně dávno) někdy musel skončit, takže rok 2012 byl okamžikem, kdy Mayské astrology se přestalo o tom rozepisovat? Když se podíváme do současných astrologických knih, tak taky neuvádějí efemeridy planet do nekonečna :-)

Evoluční krok ve vývoji člověka (z Homo Sapiens k Homo spiritualis?)
Bezesporu k něčemu ale dochází. Je to historická epocha (odehrávající se jednou za 26 tisíc let), takže nějaký posun v evoluci člověka musí nastat. Třeba to bude zrovna jasnozřivost, telepatické domlouvání, odstranění závoje z duchovního světa. To by byl "konec světa tak, jak ho známe" (jak praví Mayské proroctví) jako vyšitý: vždyť si to představte, jaké důsledky by měl masový projev těchto schopností dopad. Rozpadly by se obchodní sítě (založené na tom, jak obchodního "partnera" ošulit a přelstít), rovněž armády by zkrachovaly, když by vojenské strategie byly "nepříteli" nad slunce jasnější, partnerské vztahy by se pročistily (čili nevěry by přestaly existovat, neb by byly ještě průhlednější, než jsou dneska :-), a tak dále a tak dále...

21.12.2012 nemusí nastat nic, ale taky všechno. Proto se na něj připravujme, a to tím, že si budeme šetřit na důchod (to protože jednou z alternativ je, že se ho dožijeme ve stávajícím systému), i tím, že se přestaneme obelhávat, druhým předstírat co nejsme a maskovat, aby naše skutečné úmysly nevyšly najevo. Dříve se tomu říkalo docela obyčejně: sebepoznání... Již nad vchodem do Delfské věštírny stálo: "Člověče, poznej sám sebe, a poznáš celý svět." To, že Sokrates pronesl další moudro, a sice "Vím, že nic nevím", je ale jiná písnička :-)

Dodatek: O roce 2012 také píšu v článku Přelomový rok 2012, který byl publikován v časopise MEDIUM 2/2007, nebo na gnosis9.net.


Článek lze šířit dál, ale prosím s uvedením autorky http://www.ivanamukova.estranky.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář