Jdi na obsah Jdi na menu
 


LABYRINTY v Loučeňském parku

1. 3. 2009

V areálu Loučeňského parku můžete navštívit 10 labyrintů a bludišť, projektovaných Angličanem Adrianem Fischerem, zcela jistě nejznámějším současným světovým tvůrcem labyrintů.

 

 

Obrazek

Bludiště před zámkem

 

 

Labyrinty lidem DOBÍJEJÍ ENERGII. Odborníci potvrdili, že loučeňská bludiště a labyrinty jsou vybudovány na energeticky velmi příhodných místech. Nevyčerpatelnou energii na rozdávání má podle jejich měření především loučeňský Kamenný labyrint:

Obrazek

Kamenný labyrint

Bludiště a labyrinty propojuje přesně vytyčená naučná stezka s obsáhlými, tématicky řazenými informacemi o historických kořenech, ale i současnosti labyrintů a bludišť s názvy: PRSTOVÉ BLUDIŠTĚ, BUXUSOVÉ BLUDIŠTĚ, SVĚTELNÝ LABYRINT, TRAVNATÝ LABYRINT, TISOVÉ BLUDIŠTĚ, DLÁŽDĚNÉ BLUDIŠTĚ, , KAMENNÝ LABYRINT, PROVAZOVÉ BLUDIŠTĚ, PÍSKOVÝ LABYRINT a PALISÁDOVÉ BLUDIŠTĚ:

 

Obrazek

Palisádové bludiště

 

Labyrinty jsou MAGICKÉ. Jsou téměř tak staré, jako lidstvo samo. Labyrinty užívali třeba Keltové, ale už ve starověku je znali třeba i obyvatelé daleké Indie. 

Rozdíl mezi labyrintem a bludištěm: labyrintem vede jediná cesta, byť pořádně klikatá, a je používán jako meditační prostředek. A v bludišti narazíte na mnohá rozcestí, přičemž ne každá z cest, kterou si na těchto rozcestích vyberete, vede tím správným směrem. 


 8.-10.5.2009 se sejdeme v Borovici a uděláme si labyrint vlastní. Podrobnosti: http://novazeme.ning.com/events/labyrinty-v-borovici

Vítáme všechny labyrintí nadšence!

Obrazek

A ještě bonusové snímečky:

 

Obrazek

Objímání stromů

 

 

Obrazek

A takováto byla účast Nové Země

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář