Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kniha mého srdce

29. 5. 2009

Celonárodní anketa o nejoblíbenější knihu českých čtenářů Kniha mého srdce  www.knihasrdce.cz mě opětovně přivedla na myšlenku, kterou JEDINOU knihu bych si sebou vzala na pustý ostrov.

Která kniha je knihou mého srdce?

O této otázce přemýšlím už dlouhé roky, a stále nevím odpověď. Jak se vyvíjím, tak potřebuji stále jiné, jak mám své chvilky, tak se zase vracím k těm, o kterých jsem si třeba myslela, že už mi nemají co dát...

Někdy vůbec nečtu, a jindy nedělám skoro nic jiného :-)

Vždycky mě uklidní pohled na moji knihovnu-sbírku mých oblíbených... I když jsem se stěhovala, tak jsem některé z nich tahala jako kočka koťata. Uklidňuje mě jejich přítomnost, ani je třeba nemusím otevřít. Těší mě být v jejich blízkosti.

A kdybych si MUSELA vybrat? Možná takových deset metrů by mi stačilo :-))) Asi metr jsem přeložila, ty bych si taky chtěla nechat (kdybych potřebovala někomu někde dokazovat, že jsem se tady jenom neflákala :-), ale jednu jedinou bych nevybrala. To mi přijde, jako kdyby se rodič měl rozhodnout, které dítě má nejradši (provést "Sofiinu volbu").

V současné době bych si asi zvolila Tolleho Novou Zemi, když už mi byla ruka vedena založit "Novou Zemi", tak ať aspoň pořádně vím, o čem v ní píše... :-))) Musím se přiznat, že mi hodně hovoří z duše, takže mi nevadí, když si někdo myslí, že jsem to tu založila podle něj :-)

 

Úryvky z knihy si můžete přečíst třeba na fóru Jitřní země nebo "u nás": Oprah a Eckhart Tolle.

 

Obrazek

Anebo ne, nevyberu radši žádnou, když už nemůžu mít s sebou celou svoji knižní rodinu!!! :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář