Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jste věřící?

1. 11. 2009

Jste věřící? Nojo, ale v koho/co? Ateisté jsou prý věřící úplně nejvíc, protože jsou skálopevně přesvědčeni, že Bůh neexistuje :-)

A dále: co to je Bůh? Jakýsi mlhavý, abstraktní, neosobní newageovský princip, kterému jsme úplně fuk (to protože nás "bezpodmínečně" miluje a v té "lásce" nám dovoluje cokoli, čímž nám dává "svobodu")?

Nebo starozákonní lstivý a mstivý děda na obláčku, jehož smyslem a náplní je pozorovat, jestli spíme s rukama nad peřinou, a pokud ne, tak nás potrestat?

 

Obrazek

Co vlastně Bůh je? Snad "já", které uvnitř nás dokáže poručit větru a dešti (jen jsme to ještě neodhalili, nepřijali, dostatečně nemilovali atd., pokud trpíme a nedaří se nám žonglovat s realitou podle našich velkolepých představ ve jménu boha v nás)?

 

Mám ráda Ježíše Krista (jsem tedy křesťanka?), úžasný je islámský súfismus a tanec dervišů (takže muslimka?), taky je mi blízké učení původních kultur o Matce Zemi a Velkém Duchu (že bych byla Indiánka? Ano, ano!!! :-)

 

Obrazek

Ještě nemám dost zpracovaného a přijatého Buddhu, přiznávám že buddhistka tedy asi nejsem, nesedí mi, že byl schopen opustit svoji rodinu a děti (byť za velkolepým cílem pomoci dětem cizím osvobodit se od utrpení - nelpěním, a to ani na vlastní zodpovědnosti :-), jít si místo vykonávání běžných provozních záležitostí potřebných k přežití sednout pod strom a rozdávat poučení...

 

Jéje, vždyť já vůbec nevím, kdo jsem! Natož v koho/co, komu/čemu věřím!

 

Obrazek

Mother Earth by Jenness Cortez Perlmutter

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jsem věřící

(Katy, 24. 11. 2009 14:01)

to je hezké Ivanko, jsme na tom podobně...i když poslední dobou mám pořád ví pocit, že je to spíš opravdu nějaká duchovní bytost, která nás nepodmíněně miluje,trestáme se ale většinou my sami, když chybujeme, myslím, že v každém z nás je kousíček Boha, boží jiskra,že jsme jeho součást a k němu patříme.Víš Nová Země mě strašně pomohla snad v nějakém kroku kupředu, úplně tím společenstvím TAM žiju, jsou tam krásní lidi opravdu,takové společenství jsem ještě nepotkala a tak ti chci také poděkovat, že jsi tyto stránky založila.Ráda je nějakým způsobem podpořím.Katy